זאב סקלר
Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
מנכ"ל חברת 'תלם'

כשזאב סקלר (31) חשב לתומו שהוא עתיד להתייצב מול וועדת מכרזים במשרד ממשלתי יחד עם צוות גיבוי נרחב, הוא מצא את עצמו בסופו של דבר עומד לבד מול הוועדה. היה מדובר במכרז משמעותי אליו התמודדו במסגרת הפעילות השוטפת, עבורו הוכנו סימולציות שיוצגו מול חברי הוועדה בגיבוי צוות נרחב. זמן קצר לפני מועד ההתייצבות מול הוועדה, הוחלט שזאב אז רק בן 25, ייכנס לשם לבד ויציג את התכנית למכרז. סקלר התייצב מול חברי הוועדה, הציג את הדברים והחלטת הוועדה הייתה חיובית. הם זכו במכרז. 

סקלר, בעל תואר ראשון מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני מאוניברסיטת תל אביב, היה שותף להקמת ארגון 'מכלול' שמקדם תעסוקה איכותית בקהילה. בשנת 2015 היה שותף להקמתם מחדש של מרכזי ההכוון של משרד הכלכלה למגזר החרדי וניהל זאת במשך כארבע שנים. 

כיום, אחרי שנים של עבודה בתחום, הוא עומד בראש חברת 'תלם' העוסקת בייעוץ וניהול פרויקטים אסטרטגיים במגזר החרדי. החברה מספקת שירותים עבור משרדי ממשלה וחברות מהמובילות במשק. חברת תלם מבצעת מחקרי עומק ומתווה תכניות הפעלה מותאמות למגזר החרדי. בין הפרויקטים הבולטים של החברה, ניתן למנות את הקמת והובלת תכנית נרחבת ומהפכנית בשירות הלאומי-אזרחי, ניהול פרויקט החרדים באוניברסיטה הפתוחה ובטכניון, וליווי של מגוון תכניות כגון פרד"ס העוסק בשילוב של חרדים במוסד ובשב"כ ועוד. 

בנוסף, לחברה ישנה חטיבה פדגוגית עם למעלה מ-4,000 בוגרים חרדים בשנה שרוכשים את השפה האנגלית ויישומי מחשב, ביניהם בגופים פיננסיים ועסקיים גדולים. במקביל לפעילותו בתחומי המחקר והאסטרטגיה הנוגעים למגזר החרדי ותחום התעסוקה, לפני כעשור הקים סקלר עסק בתחום האקססוריז והבדים באזור הדרום, באמצעותו מועסקים עובדים מהפריפריה. 

מה הייתה העבודה הראשונה שלך בחיים?

"שימשתי כשנתיים חונך פרטי לתלמידים מתקשים בישיבה באשדוד". 

איפה אתה רואה את עצמך בגיל 50?

"אני רואה את 'תלם' כחברת ייעוץ, אסטרטגיה וניהול פרויקטים המובילה בכול תחומי העיסוק של החברה החרדית: עסקית, אקדמית, וציבורית, כשבניהולה פרויקטים בארץ ובחו"ל במגוון תחומים כמו הייטק, כלכלה ונדל"ן".

השדרה