Share on facebook
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email
מנהל חינוכי, יזם סדרתי, איש של חיבורים

מי מסוגל – אפילו בגיל 50 – לומר שהרים בחייו מספר מיזמים אדירים, כל אחד מהם בתחום שונה לחלוטין ממשנהו, ורובם עדיין פעילים? ומה אם מדובר במוישה הרשלר (33) שבגילו הצעיר עשה זאת ובכובעים שונים לחלוטין?

עד כה הספיק הרשלר:

  • להקים את המחלקה החרדית בעמותת 'גשר' – בה הפגיש עשרות אלפי בני מגזרים אחרים עם הציבור החרדי ועם מוסדותיו. המשתתפים במפגשים חוו לראשונה ולו במעט מאורח החיים החרדי, נחשפו לענקי התורה והחסידות בפגישות אישיות, טעמו את טעם בית המדרש והקהילה החרדית ושינו את גישתם למגזר, לאחר שהבינו את העומק שעומד מאחורי אורח החיים הייחודי. וכך לראשונה בחייהם היו מסוגלים להתחבר באמת לאחיהם החרדים. 
  • ייזום קבוצות רכישה במספר ערים בארץ. ייזום וליווי פינוי בינוי במתחמי ענק בירושלים ובעיר יפו, הקמת קבוצות רוכשים במתחמי מגורים בבאר שבע, חיפה והסביבה, תוך ניצול כוח הקנייה המרוכז להשגת מחיר אטרקטיבי לרוכשים בהם זוגות צעירים ומשקיעים.
  • הקמת הישיבה הגדולה בכפר סיטרין, 'אור אבנר'. ישיבה ייחודית המיועדת לבחורים יראי שמים שאינם מסוגלים ללמוד תורה יום שלם, אך שמורים רוחנית ומחוברים לזהותם הישיבתית. שם, לצד העצמה אישית ולימודי קודש, לומדים הנערים לימודי בגרות ומקצוע ומכינים אותם לחיי תורה בעולם המעשה. 

מוישה מתייעץ עם רבנים וגדולי ישראל, לפני ובמהלך כל פרויקט שהוא מבצע. לפני הקמת הישיבה, שאל את האדמו"ר מקרלין האם וכיצד לפתוח את המוסד. הוא היה אצלו שוב ושוב נועץ בו ארוכות ובסוף קיבל את ברכתו החמה.

השיחה הראשונה עמו התארכה למעלה משעה. בצאתו מהאדמו"ר אמר לו הגבאי, "דע לך שהאדמו"ר מקפיד מאוד על זמנים, והוא שומר מאוד על זמני התפילה. בגלל השיחה עמך הוא איחר את זמן תפילת ערבית והציבור כולו חיכה לו דקות ארוכות. כנראה", אמר לו הגבאי, "שהנושא שעליו נועצת עמו באמת חשוב ויקר ללבו והוא משמעותי מאוד עבור כלל ישראל". 

  • הקמת רשת הנטוורקינג 'הזירה – אנשי הנדל"ן מדברים ונפגשים'. לאחר שהגיע לפני ארבע שנים למסקנה, שאם לא ישמור רק לעצמו את כל הידע, הקשרים וההכרות שיש לו עם אנשי מקצוע רבים בתחום הנדל"ן – כגון יזמים, קבלנים, משקיעים, מתווכים, עו"ד ורו"ח, יועצי השקעות וכדומה, אלא יחבר את כולם יחד בפלטפורמה מאגדת, כולם ייהנו מהשיתוף ויפיקו רווח עצום בקבלת ידע וחיבורים הדדיים. כי בעסקים – אחד ועוד אחד שווה שלש, מכפיל הכוח המשותף הוא לא בכפולות אלא בחזקות. 

במסגרת זו כבר הפיק הרשלר כמה מפגשי אנשי נדל"ן גדולים וגם בכ"ג אדר 19/03/20202 יתקיים מפגש נדל"ן אפקטיבי במיוחד – כנס 'הזירה live  2 ' בכפר המכביה ברמת גן.

מה הייתה העבודה הראשונה שלך בחיים?

"בתחום החינוך. אספתי נערים מתמודדים מהרחוב והבאתי אותם לביתי ומסרתי להם שיעורים קבועים. כשכבר היה צר המקום מלהכיל, עברנו לבית כנסת שחפץ להכיל את הנשמות הגדולות האלה. זכיתי ורבים מהנערים הקימו בתים נאמנים בישראל.

"במקביל, התחלתי להשקיע בתחום הנדל"ן לפני 11 שנים. העסקה הראשונה שלי, הייתה רכישת 6 דירות בעיר באר שבע, תוך ניצול אופציות המינוף המעולות שהתאפשרו באותן שנים".

איפה אתה רואה את עצמך בגיל 50?

"אני קרוב יותר לגיל 30 מאשר לגיל 40 – ומשכך, אני ממוקד בחזון לגיל 40.

"בתכנית העבודה שלי המון דברים. אני רוצה להרחיב את המוסד שפתחתי, לרמה ארצית. לאסוף ולסדר חומרים הגותיים שכתבתי במהלך השנים לכדי ספר מסודר. לפתח סדנאות העצמה אישית תורנית ייחודית, ולכתוב את השיטה שלי בספר ראשון מסוגו. 

"כל אלו, בלי לזנוח את עולם הנדל"ן, בו אני שואף להשלים כמה מיזמים גדולים שכבר התחלתי, להצליח לשלב מספר רעיונות חדשניים וטכנולוגיות מתפתחות בשוק הנדל"ן – שעדיין באופן מיושן. 

"והכי חשוב, להשפיע כמה שיותר ולהצליח לתת מעצמי כמה שיותר, כי בלי זה אנחנו פשוט מועלים בשליחות שלנו בעולם הזה".

השדרה